داستانک پند آموزویدئو سخن

داستانک عجیب از پیامبر اکرم(ص) و خمره شراب

حکایتی عجیب از پیامبر اکرم(ص) و خمره شراب

در این بخش از داستانک مجله زندگی یک حکایت عجیب درباره حضرت محمد(ص) و جوان شراب‌خوار را مشاهده خواهید کرد که چگونه خداوند مقابل رسول خود آبرویش را حفظ کرد. در ادامه با پخش ویدیوی این داستان از زبان حجت الاسلام والمسلمین علیرضا پناهیان با سخنان زندگی همراه باشید

صدر اسلام و دوره زندگی پربار حضرت رسول اکرم(ص) سرشار از اتفاقاتی است که می تواند برای امروز ما درس‌هایی آموزنده باشند. یکی از این اتفاقات و حکایت‌ها حکایت عجیب جوان خمره به دوش است.

روزی جوانی با خمره ای بر دوش در حال عبور از گذری بود که با پیامبر(ص) روبرو شد. در حالی که درون خمره این جوان مملو از شراب بود و او بیم آن را داشت که مبادا رسول خدا(ص) از محتوای خمره آگاه شود، در همین هنگام ناگهان پیغمبر از او درباره آنچه که به آن فکر می کرد، سوال پرسید.

جوان که بسیار دستپاچه شده بود برای حفظ آبرویش مقابل پیامبر اسلام ( ص) چاره ای جز تمسک جستن به خداوند پیدا نکرد. او در حالی که کاملا مضطرب و نگران بود درون خمره را به پیغمبر نشان داد. ادامه ماجرا را در این فیلم و از زبان حجت الاسلام والمسلمین علیرضا پناهیان بشنوید که چگونه خداوند آبروی این جوان را حفظ کرد.

 

 

منبع : باشگاه خبرنگاران 


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا