جملات زیبا و انرژی بخش بزرگان

جمله زیبا از لوکرتیوس

جمله زیبا از لوکرتیوس 

 

عشق سوختن صمیمانه درد است که با زمان تغذیه می شود. در روزها و شب های متناوب تو از غمی غریب درد می کشی واز آن لذت می بری، به تدریج سوختن این درد تمام می شود و با آن، عشق نیز پایان می یابد و اگر نتوانی درد جدیدی را جایگزین این درد کهنه کنی، دگر نمی توانی عشق را درک کنی.

 

تیتوس لوکرتیوس کاروس یا لوکرس، شاعر و فیلسوف اپیکورگرای اهل روم باستان بود. گفته می‌شود که او در ۹۹ پیش از میلاد به دنیا آمده باشد و در حدود ۵۵ پیش از میلاد درگذشته باشد. از جملهٔ آثار به‌جامانده از لوکرتیوس، می‌توان به منظومهٔ بلند در طبیعت اشیا اشاره کرد که در آن به نظریهٔ اتمی قدیم پرداخته‌است. یکی از دهانه‌های ماه به یاد او نام‌گذاری شده‌است.

جمله زیبا از لوکرتیوس
جمله زیبا از لوکرتیوس

لوكرتيوس شاعري است كه دو دفتر شعر او به نامهاي ” در باب سرشت اشياء” و ” در باب سرشت جهان” دست نخورده در اختيار ما قرار گرفته است ؛ هرچند در اين باب كه او اين دفاتر را در زمان حيات خود به پايان برده يا نه حرف و حديث بسيار است. لوكرتيوس كه پيشتاز شعر فلسفي به حساب مي آيد از منابع اصلي اطلاعات ما در باب علم فيزيك اپيكوريان است و آموزه اپيكوريان در باب چرخش اتمي به وسيله تبيين لوكرتيوس به ما رسيده است. او در كتاب ديگري به نقد ترس از مرگ پرداخته است.

رای

ثبت رای

امتیازات

User Rating: ۲.۳۴ ( ۴ votes)


مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقادیر کپچا را وارد کنید *

همچنین بررسی کنید

Close